ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Bodovky

Bodovky neboli bodová svítidla jsou našimi zákazníky často vyhledávané. Bodová svítidla jsou velmi oblíbená díky svému různorodému designu, lze je umístit do moderních interiérů, klasického bytu i na chatu či chalupu. Bodovky jsou nabízeny v ucelených sériiích s různým počtem žárovek. Bodová svítidla můžeme použít jako svítidla nástěnná i jako stropní svítidla. Předností bodových svítidel je především jejich příznivá cena.

Pohyblivost bodovek

Bodová svítidla jsou velice praktická vzhledem ke své pohyblivosti. Bodovky jsou upevněná na kloubu a lze s nimi pohybovat ve svislé i vodorovné ose a proto můžete světelný tok směrovat požadovaným směrem a nasvítit tak interiér dle Vašich konkrétních požadavků. Bodová svítidla jsou nabízena se směrovými žárovkami, halogenovými žárovkami i LED zdroji s minimální spotřebou el. energie.

Bodovky

Nabídka bodových světel

Bodovky s halogenovými zdroji

Tato bodová svítidla nejčastěji najdete v kovovém provedení, kvůli vysoké teplotě halogenových žárovek. Halogenové žárovky dosahují velké intenzity svítivosti.

Bodovky s úspornými žárovkami

Úsporné žárovky jsou nejčastěji využívané nejen díky své úspornosti. Bodová svítidla s „úsporkami“ jsou velmi často pohyblivá, proto můžete světelný tok nasměrovat tam, kam potřebujete.

Bodová svítidla se žárovkami

Velmi hojně využívaná bodová svítidla, která jsou nejčastěji osazována reflektorovými (směrovými) žárovkami R50, R63 a R80. Vybírat můžete ze široké škály materiálů i barev.

LED bodovky

Bodová svítidla s LED zdroji jsou velmi moderní a získávají stále větší oblibu, vyznačují se především nízkou spotřebou elektrické energie a dlouhou životností.

Bodová svítidla patří k nejrozšířenějším svítidlům vůbec. Jsou to velice praktická světla, jednotlivé reflektory bodovek jsou upevněny na kloubech, které umožňují nastavení směru světla do požadovaného směru. Bodová svítidla jsou nabízena s různým počtem žárovek, z různých materiálů a mnoha barevných provedeních. V nabídce jsou bodová svítidla klasická i moderní, v poslední době se nabídka rozšířila i o bodová světla retro a rustikální. Bodová světla můžeme instalovat na stěny i na strop, jejich výhodou je malá výška a tak se hodí i do prostorů s nízkým profilem. Zdroje bodovek jsou velice rozmanité, od klasických žárovek, halogenových žárovek po úsporné žárovky a LED zdroje, které do bodovek doporučujeme použít. Při montáži bodových svítidel na hořlavé materiály je třeba se přesvědčit, zda je svítidlo opatřeno znakem F v trojúhelníku, který toto umožňuje. V případě montáže bodovek v koupelně je lépe se poradit s elektrikářem, který posoudí možnost instalace bodovek z hlediska potřebného krytí. Bodovky lze použít do všech místností bytu či domu – obýváku, pokoje, ložnice, chodby, jídelny, kuchyně, schodiště.