ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Koupelnová svítidla

Koupelnová svítidla jsou součástí každé moderní koupelny. K osvětlení koupelny se běžně využívají dva druhy světel. Jedná se o stropní koupelnová svítidla tzv. přisazená a nástěnná koupelnová svítidla, která jsou umístěna zejména nad zrcadlem nebo po obou stranách zrcadla. Naše nabídka však zahrnuje i svítidla nad zrcadlo, která jsou určení přímo k osvětlení zrcadla v koupelně.

Možností je také zakoupení zrcadla, které je již osazeno svítidlem nebo zakoupit koupelnovou skříňku s vestavěným světlem. Prostor u umyvadla vyžaduje dostatek světla a tudíž i instalaci lokálního svítidla.

Koupelnová svítidla

Bezpečná koupelnová svítidla

Při nákupu svítidel do koupelny je nutné vybírat svítidla, která jsou chráněna proti vlhkosti jež v koupelně často vzniká. Ochrana koupelnových svítidel proti vlhkosti se označuje zkratkou IP. Čím vyšší číslice je u zkratky IP uvedena, tím vyšší lepší je ochrana svítidla. Zapojení koupelnových svítidel je vhodné svěřit oprávněné osobě.

Světla pro Vaši koupelnu

V našem internetovém obchodě Hallux nabízíme koupelnová svítidla od výrobců osvětlení Technolux a Klausen. Svítidla splňují požadavky z hlediska bezpečnosti. Světla jsou vyrobena především z kovového chromu se skleněnými stínidly. Koupelnová svítidla dodáváme v ucelených designových sériích. Světla jsou vysoce moderní a dodají koupelně nový rozměr.

Nástěnná a stropní svítidla do koupelny tvoří společné osvětlení koupelny. Umístění jednotlivých svítidel je třeba plánovat s dostatečným předstihem a vyhnout se pak situacím kdy bychom chtěli po dokončení obkladů v koupelně osvítit prostor koupelny.  Svítidla v koupelně musí splňovat i bezpečnostní hledisko. Podle místa instalace svítidel v koupelně se mění požadavky na jeho krytí (IP). Doporučujeme se při výběru svítidel do koupelny poradit s projektantem nebo elektrikářem s potřebnou odborností (vyhláška 50). Vhodné je použít svítidla s bezpečným provozním napětím 12V zapuštěná většinou do podhledu koupelny.